free html web templates

НАРОДНИЙ ХУДОЖНІЙ КОЛЕКТИВ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ «ЦВІТЕНЬ»

Народний художній колектив ансамбль танцю «Цвітень» протягом багатьох років створює самобутню культуру, яка відображає його багатогранне життя.

Одним з його найцінніших скарбів є танцювальне мистецтво. Кращі художні зразки народних танців представлених в художньому репертуарі колективу – це високий сучасний рівень хореографії українського мистецтва.

Широка популярність Народного художнього колективу ансамблю танцю «Цвітень»» у нашому місті, країні та за кордоном пояснюється невичерпним багатством тем і сюжетів, щирістю, життєрадісним запалом, гумором.

У танцювальних образах розкривається національний характер народу, відображаються явища взяті безпосередньо з побуту українського народу.

Танці Народного художнього колективу ансамблю танцю «Цвітень»можна поділити на три основні жанри:
- танці хороводного плану ( веснянки, купальські хороводи та ін.);
- сюжетні танці – відтворення явищ природи, народного побуту, народної героїки;
- побутові танці (гопак, кадрилі, гуцулки, коломийки, польки, верховини тощо).

Художній репертуар Народного художнього колективу ансамблю танцю «Цвітень» дуже різноманітний щодо хореографічного малюнку. Для цього не аби яких творчих зусиль, особистого таланту додає художній керівник, головний балетмейстер, заслужений працівник культури Валерій Терленко

Доцільність звернення педагогів Народного художнього колективу ансамблю танцю «Цвітень» до мистецької спадщини української хореографії є вагомим внеском у піднесення розвитку громадянського та національно - патріотичного виховання дітей та молоді (вихованців).

Заслуговує на повагу робота Народного художнього колективу ансамблю танцю «Цвітень» в рамках міської благодійної програми «Наші діти» розрахованої на дітей пільгової категорії та вихованців дитячих будинків , шкіл , інтернатів та будинків сімейного типу.

З мистецько-педагогічних позицій Народний художній колектив ансамбль танцю «Цвітень» широко висвітлює питання організаційно-масової та методичної роботи , стає актив учасником міських семінарів з народної хореографії , майстер - класів.

Веде постійний облік організаційно-масової роботи на електронних носіях, має особисту сторінку на сайті Палацу - palace.dp.ua, а також інтернет сторінку у Facebook.

Mobirise


Українські народні танці здавна привертають увагу композиторів і хореографів нашого регіону тому у Народного художнього колективу ансамблю танцю «Цвітень» широке коло партнерських відносин серед яких колективи Історичного, Літературного музеїв, кафедри народознавства ДНУ. Ці відносини дозволяють створювати нові оригінальні постановки, в яких використовуються засоби виразності, запозичені з народної хореографії; українські народні пісні, які виховують високі патріотичні почуття, естетичний смак, гордість за свою націю, любов до рідного краю.

Народний художній колектив ансамбль танцю «Цвітень» засновано у вересні 1992 року. Художній керівник та головний балетмейстер, заслужений працівник культури Валерій Терленко.

Всі свої танцювальні композиції Валерій Терленко створює на основі фольклорного матеріалу Придніпров’я. Народний художній колектив ансамбль танцю «Цвітень» ввібрав всю чудову палітру барв, звуків, слова, народних звичаїв і обрядів. Чудово володіючи секретом побудови розвернутої танцювальної програми хореографії, досягає гармонійності пісні, танцю, музики.

Кожна танцювальна композиція – це невеличка сюжетна замальовка, з незвичайно яскравим, цікавими танцювальними образами і вільним, казковим злетом творчої думки хореографа. У розділі програми ансамблю «З народних джерел», під назвою «Вулиця» глядачі побачать сільську вулицю, де зійшлись хлопці та дівчата, заграла скрипка і вулиця ожила, залунали пісні, забави та ігри, розпочався ліричний хоровод дівчат і все це переходить в самобутній народний танок «Крученики», наповнений юнацьким завзяттям та дівочою ніжністю.

Mobirise

Відомий на весь світ, характерний для нашого регіону, «Петриківський розпис», надихнув Валерія Терленко на створення незвичайної яскравої композиції «Петриківські мальованки», яка наповнена поетичним ліризмом де і костюми, і малюнок, і музика до танцю (яку написав Терленко) передають всю багатогранність і красу Петриківки.

Всі типові риси національного характеру українців розкриті у іскрометному танці «Кодацький запальний».

Незвичайним колоритом окрашений «віночок» танців Західної України. Гарні, юні, сповнені творчої енергії учасники Народного художнього колективу ансамблю танцю «Цвітень» створюють на сцені справжнє свято, даруючи глядачам радість і натхнення.

Mobirise

Особливої уваги заслуговують костюми ансамблю – оригінальні, колоритні, з такою багатою кольоровою гамою, що кожний танцювальний образ стає особливо пам’ятним і виразним. Розроблені і виготовлені ці костюми самобутніми майстрами міст Ужгорода, Косов, Вижниці, Львова. Створені вони за ескізами талановитого художника, майстра своєї справи Володимира Фурика, м.Львів.

1995 році ансамбль був запрошений до Києва взяти участь у святкуванні 100-річчя з дня народження видатного хореографа Василя Авраменка у Національній опері України (1995р.).

Ансамбль взяв участь у Акції „Діти України” під патронатом Л.Кучми – на Різдвяних святах показував свою програму на сцені Національної опери України м.Києва (1997р.), брав участь у концертах-звітах творчих колективів Дніпропетровської області у м. Києві (1999, 2001р.,2009р.), у святкуванні 10-річниці незалежності України, у Палаці „Україна” (2001р.), у Днях культури України в Росії, м. Москва (2001р.), у святковому концерті вчителів України, м. Київ (2001р.).

Переможець обласного конкурсу «Моє Придніпров’я» 2004, 2005,2006,2007,2008,2009р.). 

Неодноразово брав участь у концертах, став постійним учасником різноманітних фестивалів:
м. Дніпро - участь у фестивалі танцю "У колі друзів" (2015р.)

Міжнародні фестивалі:
м. Дніпро – «Щасливе дитинство у колі друзів» (2017 р.)
м. Дніпро – «Щасливе дитинство у колі друзів» (2018 р.)
Німеччина – «Golden time Germany» (2019 р.)
м. Харків – «Слобожанське коло» (2019 р.)
м. Дніпро – «Щасливе дитинство у колі друзів» (2019 р.)

Всеукраїнські фестивалі:
м. Дніпро – «Імперія зірок» (2016 р.)
м. Дніпро – «Імперія зірок» (2017 р.)
м. Косів – «Різдвяні дзвони» (2017р.)
м. Скадовськ – «Чорноморські зустрічі» (2017 р.)
м. Скадовськ – «Наша земля – Україна» (2017 р.)
м. Дніпро – «Імперія зірок» (2018 р.)
м. Генічеськ – «Берег надії» (2018 р.)
м. Дніпро – «Імперія зірок» (2019 р.)
м. Дніпро – «Свято Миколая» (2019 р.)

Міські фестивалі:
м. Дніпро – «Зоряне коло» (2015 р.)
м. Дніпро – «Дніпроветровськ – єдина родина» (2015 р.)
м. Дніпро – «Щасливе дитинство у колі друзів» (2015 р.)
м. Дніпро – «Зоряне коло» (2016 р.)
м. Дніпро – «Творче майбутнє» (2017р.)
м. Дніпро – «Зоряне коло» (2017 р.)
м. Дніпро – «Творче майбутнє» (2018р.)
м. Дніпро – «Зоряне коло» (2018 р.)
м. Дніпро – «Творче майбутнє» (2019 р.)
м. Дніпро – «Зоряне коло» (2019 р.)

Ансамбль виступив ініціатором проведення у м. Дніпропетровську Міжнародного фестивалю дитячої народної творчості „Цвітневі роси” (1996; 1997; 1998; 2003; 2004; 2005; 2006р, 2012р., 2015р.).

Талановиті учні, випускники ансамблю продовжують навчання за фахом у мистецьких закладах міста, працюють у дитячих танцювальних колективах, деякі танцюють у професійних ансамблях Києва, Севастополя, Москви, Віденю, Берліна, Осако (Японія), Варшави.

За роки існування колективу в ансамблі навчалось понад 1000 дітей, 39 з них вибрали професію хореографа. 


КЕРІВНИКИ КОЛЕКТИВУ

ТЕРЛЕНКО
ВАЛЕРІЙ МИХАЙЛОВИЧ
Заслужений працівник культури України,
художній керівник Народного ансамблю танцю України "Цвітень"
ЯГАФАРОВА ЄЛИЗАВЕТА ФАРИДІВНА
Хореограф
Народного ансамблю танцю України "Цвітень"
АСТАХОВА
ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
Акомпаніатор
Народного ансамблю танцю України "Цвітень"

ДМУХІВСЬКИЙ
МИРОСЛАВ
ІГОРОВИЧ
Педагог Народного ансамблю танцю України "Цвітень"
РІГЕРТ
ВІКТОРІЯ
СЕРГІЇВНА
Педагог Народного ансамблю танцю України "Цвітень"
 СЕРБІНЕНКО
ІРИНА
ГРИГОРІВНА
Педагог Народного ансамблю танцю України "Цвітень"

КОНТАКТИ КЕРІВНИКА:

ТЕЛЕФОН

ЯГАФАРОВА ЄЛИЗАВЕТА ФАРИДІВНА

+380679795660
                     

АДРЕСА

м. Дніпро,
Набережна Перемоги, 5
Кабінет № 13

ЧАСИ РОБОТИ

Вівторок      - 15.00 - 21.00
Середа       - 15.00 - 21.00
П'ятниця     - 15.00 - 21.00
Субота        -  9.30 - 14.00
Неділя        - 10.00 - 14.00

СТОРІНКИ КОЛЕКТИВУ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

КПНЗ МІСЬКИЙ ПАЛАЦ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА ДМР

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу КЗПО "Міський Палац дітей та молоді" ДМР заборонено.

МИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Комунальний заклад позашкільної освіти "Міський Палац дітей та молоді"
Дніпровської міської ради

49094, Україна, місто Дніпро,
вулиця Набережна Перемоги, 5

  • Copyright 2023 PALACEDNIPRO 
  • Авторське право © 2023
  • Всі права захищено