bootstrap themes

ГУРТОК «НАРОДНА ВИШИВКА»

«Народна вишивка – це не легковажні забави
Не другорядність а глибока
І велика наука думати»
(Іван Гончар)


Вишивка, як вид людської праці має позитивний вплив на психофізіологічний стан людини. Вишивання заспокоює нервову систему, розвиває увагу, уяву і, нарешті, смак.
Тому вишиваємо «на здоров’я».

Сьогодні існує великий інтерес до української вишивки, до старовинних узорів, які прийшли до нас із сивої давнини. Наші предки вірили в те, що ружа, калина, лілія, листя дуба, птахи – не просто гарні та майстерно зроблені зображення, а давні обереги.
Вишивка на одязі була оберегом. Пращури вірили, що злі сили можуть проникати через край одягу (низ, рукави, комір), тому ці частини захищали вишивкою. Упродовж багатовікової історії магічна сила вишивки й орнаменту було втрачено. Проте традиції використання давньої символіки у вишивці не зникли.

Нині український народ переживає особливий період свого історичного розвитку. Та наш народ незнищенний.

Українськими вченими, мистецтвознавцями, народними майстрами накопичено багато знань про українське народне вишиття. У минулі часи протягом тисячоліть передавалися знання і втілення з народного вишивання від бабусі, мами до доки, онучки. Зараз зацікавлені сили намагаються знищити все, що несе ознаку національності самосвідомості українців.

Давно відомо, що українське народне мистецтво – це яскраве вираження самобутності нашого народу, особливий генетичний код попередніх поколінь, який свято передавався народними творцями із покоління в покоління. Наші предки виконали свою місію: заклали, зберегли і донесли до нас основи традиційної української культури. Перед нами, їх нащадками, стоїть завдання продовжити цю «естафету» передачі традицій, звичаїв, чим ми і займаємося в гуртку «Народна вишивка».

Вишивання – один з найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва, улюблений спосіб художньої творчості нашого народу. Народна вишивка належить до найпоширеніших видів художної творчості українців. Народні фрагменти – то закодовані знання наших предків про першооснови буття та Землі.

В гуртку діти вчаться не тільки опановувати техніку вишивання, але і вчаться читати закодовані орнаменти. Ми пізнаємо чарівний світ вишиваних орнаментів, узорів у рушниках, вишиванках, серветках, сорочках Коли дівчатка одягають вишиті своїми руками, вишиванки, вони ідентифікують себе як українки.

Багато різних вишивок створюють своїми руками дівчатка з гуртка «Народна вишивка». Їхні роботи оцінювали на багатьох виставках: районних, міських, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних. Багато нагород отримали вихованці гуртка.

Приєднуйтесь до нашої творчої сім’ї і ви теж отримаєте естетичну насолоду, займаючись вишиванням і ототожненням себе як українця.
 

КЕРІВНИК КОЛЕКТИВУ

ТОЧЕНА ДІОНІЗІЯ ВОЛОДИМИРІВНА

КОНТАКТИ КЕРІВНИКА:

ТЕЛЕФОН

Діонізія Володимирівна

+380971398413
                     

EMAIL

                         

АДРЕСА

м. Дніпро,
Набережна Перемоги, 5
Кабінет № 40

ЧАСИ РОБОТИ

Понеділок  - 16:00 - 18:00
Четвер        - 16.00 - 18.00

КПНЗ МІСЬКИЙ ПАЛАЦ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА ДМР

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу КЗПО "Міський Палац дітей та молоді" ДМР заборонено.

МИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Комунальний заклад позашкільної освіти "Міський Палац дітей та молоді"
Дніпровської міської ради

49094, Україна, місто Дніпро,
вулиця Набережна Перемоги, 5

  • Copyright 2023 PALACEDNIPRO 
  • Авторське право © 2023
  • Всі права захищено