ІСТОРІЯ ПАЛАЦУ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
«МІСЬКИЙ ПАЛАЦ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

У листопаді 1934 року гостинно відчинив двері Дніпропетровський міський Палац, розташований в історичному будинку, знаному в місті як «Дім губернатора». У повоєнні роки йому присвоїли ім'я партизанки Зої Космодем'янської. З 1990 року Міський Палац дітей та юнацтва розпочав свою сучасну історію за адресою: Набережна Перемоги, 5. Головний архітектор проекту, що нагадує космічний корабель, символізуючи злет творчості та натхнення, - Євген Васильович Амосов.

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Міський Палац дітей та юнацтва» Дніпровської міської ради є лідером серед позашкільних навчальних закладів Дніпра. Впроваджує життя виконання державної гуманітарної політики та Концепцію національно-патріотичного виховання дітей та молоді, створює додаткові можливості для їхнього духовного, інтелектуального і фізичного розвитку, організовує дозвілля та діяльність колективів різних жанрів мистецтва.

У процесі історичного розвитку Міський Палац дітей та юнацтва став координатором, організатором і впровадником сучасних інноваційних педагогічних технологій. Одним із перших позашкільних закладів України запропонував втілення комплексних довгострокових програм в освітянському процесі, які стали складовою частиною «Програми розвитку позашкільної освіти міста на період до 2020 року» й об'єднують у співпраці позашкільні заклади і школи. Серед них: краєзнавча програма «Степова Еллада», художньо-естетична програма «Сонячні грона», комплексна народознавча програма «Ярина», екологічна програма «Проліски».

Результативність їх роботи висвітлюється в обласній газеті дітей та юнацтва «Я», перший номер якої Палац видав у 1991 році. Газета пройшла державну реєстрацію і мас статус обласної. Сотні юних журналістів, поетів, прозаїків опублікували свої твори на її сторінках. З 1993 року дитяча редакція розпочала випуск літературного додатка до газети «Бібліотечка "Я"». Вже вийшло майже 50 колективних і авторських літературних збірок (в т. ч. 18 альманахів творів переможців міського літературно-мистецького свята «Собори наших душ»).

У Палаці створено 4 структурні підрозділи, а це 56 колективів та об'єднань, з якими працюють справжні професіонали-однодумці: заслужений працівник культури України, відмінники освіти, керівники гуртків-методисти. Напрямки діяльності Палацу: художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, науково-технічний, еколого-натуралістичний, гуманітарний та соціально- реабілітаційний.

Серед численних творчих колективів закладу один колектив має почесне звання «Народний художній колектив» та десять - «Зразковий художній колектив». Знайомство з Палацом починається в студії комплексного естетичного виховання, яка охоплює дітей від трьох до шести років. Вони пізнають рідну та англійську мови, співають, танцюють і малюють у Зразковій АРТ-студії.

Зразковий Центр української культури «Коло калинове» став практичним майданчиком з розповсюдження досвіду виховання засобами національної культури України та збереження традицій декоративно-ужиткового мистецтва, дійсним осередком навчально-виробничої, культурологічної і координаційної роботи. Різноманітність напрямків і вишуканість робіт вражають високою майстерністю, збуджують у дітях бажання доторкнутися до народної духовності.

Зразковий гурток «Декоративний розпис» гордість Центру української культури, навчає ремеслу розпису Придніпров'я, залучаючи містян до прабатьківської культури.

Вже 25 років виповнилося Народному художньому колективу ансамблю танцю «Цвітень», одному з провідних танцювальних колективів міста й України, неодноразовому переможцю багатьох всеукраїнських конкурсів і міжнародних фестивалів у Європі. Ансамбль виступив ініціатором проведення у Дніпрі Міжнародного фестивалю дитячої народної творчості «Цвітневі роси».

У репертуарах зразкових художніх колективів: ансамблю сучасної пісні «Співаночки», шоу-кліп театру «Будьмо разом», Молодіжно-творчого об'єднання «Метроном» - авторські твори. Зразкові художні колективи сучасної хореографії «Пірует» та школа-студія сучасної хореографії «Грандіс», театр естрадної мініатюри «Інтермедія», дитячий музичний театр «Браво», циркова студія «Трюк», школа брейк-дансу «Чилаут» — гордість закладу.

Зразковий художній колектив театр дитячої моди «Креатив» - один з організаторів міського фестивалю театрів моди та дизайну одягу «На подіумі мрій».

З 1992 року працює гурток «Ательє моди», який дає молоді можливість професійно опанувати основи конструювання, моделювання та пошиття одягу.

У Центрі художньо-технічного напрямку робота керівників націлена на розвиток творчих здібностей вихованців з авіа- та ракетомоделювання, ракетоелектроніки та електро-техніки, знайомство з основними видами дизайну (студія «Дизайн та декор» - організатор міського конкурсу «Кроку майбутнє»), пізнання декоративно-прикладних технік, обізнаність дітей у сфері комп'ютерної графіки та мультиплікації.

Щорічно колективи Палацу є переможцями й призерами регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів, виставок та змагань.

У листопаді 2019 року Палацу дітей та юнацтва виповнилося 85 років. Педагоги закладу пишаються, що й далі поповнюють скарбницю талантів міста й України, формують громадянську позицію молоді, щедро діляться знаннями і любов'ю, несучи почесне гасло: «Палац - найкращій!» 

Mobirise
best free css templates
КПНЗ МІСЬКИЙ ПАЛАЦ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА ДМР

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу КЗПО "Міський Палац дітей та молоді" ДМР заборонено.

МИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Комунальний заклад позашкільної освіти "Міський Палац дітей та молоді"
Дніпровської міської ради

49094, Україна, місто Дніпро,
вулиця Набережна Перемоги, 5

  • Copyright 2023 PALACEDNIPRO 
  • Авторське право © 2023
  • Всі права захищено